Mieszkanie w konurbacji śląskiej

Konurbacja śląska, w której zasięgu skupiają się znajdujące się niedaleko od siebie miasta centralno-wschodniej części Górnego Śląska jak również Zagłębia Dąbrowskiego obejmuje parę milionów ludzi. Wszyscy ci ludzie mają swoje potrzeby kwaterunkowe, a razem ze zwiększeniem zarobków (województwo śląskie jest w czołówce w kraju pod względem średniej wysokości zarobków) występuje u nich skłonność do poprawienia prywatnych warunków lokalowych.

Wiele działających na terenie województwa śląskiego przedsiębiorstw budowlanych realizuje te wymagania udostępniając następne osiedla budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych o wysokim standardzie mieszkaniowym. Wykorzystanie doskonałej klasy materiałów jak również wzrastające ceny gruntów w obrębie samej konurbacji skutkują wprost również skokami cen nowo oddawanych budynków. Także stosunkowo zamożne osoby nie zawsze dysponują stuprocentowym wkładem własnym (a jakby tego było mało od tego roku banki nie mogą już udzielać kredytów mieszkaniowych bez wkładu własnego) i muszą ratować się kredytami uiszczanymi potem przez dziesięciolecia.

Udzielające tych kredytów hipotecznych banki posiłkują się opiniami rzeczoznawców nieruchomości dla ograniczenia ponoszonego przez nie ryzyka inwestycyjnego. To najbardziej typowa sytuacja, w której mamy do czynienia z wyceną nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy w oparciu o swoją praktykę oraz warunki występujące na rynku lokalnym przeprowadza wyceny wartości obiektu. Oblicza on dla zleceniodawcy wyceny wartość nieruchomości, która zawarta jest w operacie szacunkowym, jaki to dokument przedstawia się następnie w banku. Z porad rzeczoznawców nieruchomości korzystają także deweloperzy ustalając ceny na wybudowane lokale. Ekspertyza rzeczoznawcy jest również niezbędna w przypadku określenia wysokości polisy na ubezpieczenie domu, a to jak wiadomo jest również jednym z często występujących warunków stawianych przez bank w przypadku pożyczania pieniędzy na zakup nieruchomości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nieruchomości i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.