Alternatywa dla szafy

Garderoba w zastępstwie szafy nie jest w Polsce często widywanym rozwiązaniem. Moim opinia jest taka, że wypływa to z tego iż nasze lokale nie należą do największych i w wielu z nich wygospodarowanie dosyć szerokiej przestrzeni do urządzenia garderoby jest bardzo trudne. A szkoda bo jest to niesłychanie wygodne wyjście dla osób mających dużo rzeczy, które robi coraz znaczniejszą karierę. O ile w małym mieszkaniu naprawdę ciężko jest odnaleźć dla niej stanowisko to wznosząc nowy budynek możemy zawczasu zaplanować taką ewentualność.

Na garderobę można zagospodarować odosobnione pomieszczenie, ewentualnie również można zbudować ściankę działową w większym pomieszczeniu uzyskując tak zamkniętą powierzchnię na garderobę. Najistotniejszym parametrem jest jej głębokość co wpływa na możliwość swobodnego poruszania się po niej. Dla komfortu korzystnie wykorzystać drzwi suwane, ale dosyć szczelne żeby nie kurz nie osiadał na zgromadzonych w niej rzeczach.

Obecnie nie sprawia większej trudności kupno wyposażenia garderoby, na które składają się głównie rozmaite wieszaki, szafki i koszyki. Dużo sieci z wyrobami wyposażenia mieszkań oferuje takie akcesoria. Da się zakupić gotowe systemy modułowe, które łączy się wedle uznania dodając taką ilość zbiorników jaką chcemy i na ile mamy miejsca. Nic nie stoi dodatkowo na przeszkodzie aby zamówić takie wyposażenie na wymiar u stolarza albo w firmie, jaka tworzy wyposażenia ze stali nierdzewnej.

Garderoba jest o tyle użyteczniejsza od szafy, że bezproblemowo jest (przy właściwej koordynacji) znaleźć konieczne ubrania ponieważ są one stale na widoku, choć jednocześnie schowane przed spojrzeniem ciekawskich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Urządzanie wnętrz i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.